PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=489730}

Poważny człowiek

A Serious Man
6,7 39 531
ocen
6,7 10 1 39531
7,5 31
ocen krytyków
Poważny człowiek
powrót do forum filmu Poważny człowiek

Totalne dno , najgorszy film Cohenów . Film o niczym . Brak zakończenia , film urwany .
żenujące aktorstwo .

To że to nakręcili Cohenowie nie oznacz że film musi być od razu wybitny .

A teraz pewnie posypią się gromy .

Kofwit

Według mnie to najlepszy film braci. Każdy ma inne upodobania. Film na pozór wydaje się o niczym. Może nie do końca potrafiłeś/aś wejść w klimat filmu.

ocenił(a) film na 1
Mrs_Freedom

Mógłbyś mi wyjaśnić, o czym według ciebie był ten film?

ocenił(a) film na 9
lukimodrzew

Film znakomicie przedstawia perspektywę człowieka, który usiłuje znaleźć sens w tym wszystkim, co go spotyka. I jest w tym kompletnie bezradny.

ocenił(a) film na 9
lukimodrzew

Film znakomicie przedstawia perspektywę człowieka, który usiłuje znaleźć sens w tym wszystkim, co go spotyka. I jest w tym kompletnie bezradny.

ocenił(a) film na 8
lukimodrzew

polecam zapoznanie się z Księgą Hioba.

Mrs_Freedom

To pierwszy film braci Cohen, który obejrzałem, ale trzyma poziom. Spoko film. Nie rozumiem fali krytyki pod jego adres.em

ocenił(a) film na 9
Mrs_Freedom

film jest genialny :) zgadzam się

ocenił(a) film na 8
Kofwit

Muszę przyznać, że "w ogule" to mi się ten film nie podobał. Ale w ogóle jak najbardziej :)

użytkownik usunięty
NoktowizoR

Nie chodzi przecież o to , że wszyscy się na ciebie rzucą. Każdy ma własne zdanie. Ogólnie bracia Coen czasem robią takie dziwne filmy które nie każdemu mogą przypaść do gustu choćby "Barton Fink ". W sumie nic a jednak coś.

ocenił(a) film na 1
Kofwit

Mdły, bezbarwny, bezsensowny

ocenił(a) film na 9
Kofwit

Najlepszy film Coehnów.

ocenił(a) film na 8
Kajzer

Czy najlepszy mógłbym się sprzeczać(jak dla mnie ten tytuł należy się "Fargo"), ale bezsprzecznie jeden z najlepszych

ocenił(a) film na 6
Kofwit

film nudny, ale nie powiem że zły. Bardzo dobre zakończenie, takie podsumowanie całego filmu. Jednak czegoś mi w nim brakowało. Dalej ulubionym filmem barci jest "To nie jest kraj dla starych ludzi" Do autora tematu: mówisz, że film urwany - rusz troche wyobraźnią :)

Kofwit

"w ogóle"...... to mi sie podobał!

ocenił(a) film na 2
izabelaprzybylska

Widzę, że ten film można albo pokochać, albo znienawidzić. Mnie dotyczy ta druga opcja. Film nudny, bezsensowny, bez zakończenia, fabuła mętna. Nie zauważyłem żadnego powiązania wstępu w chacie z dalszą częścią filmu. Osobiście nie polecam. Jeden z najgorszych filmów, jakie w życiu widziałem.

ocenił(a) film na 10
Kofwit

Jeżeli masz problem z "posypującymi się gromami" to może nie pisz w ogóle tych swoich żałosnych wypocin.

ocenił(a) film na 7
Kofwit

mi si podba i to baaaardzo! kapitalne, inteligentne, ironiczne!
http://notatnikkulturalny.blogspot.com/2011/07/powazny-czowiek-czyli-i-jak-tu-zy c.html

Kofwit

... mi się podobał :3

Spoiler:
scena w chatce przedstawia paradoks Schrodingera :3.

ocenił(a) film na 7
Kofwit

Mi też się podobał.
Zachęcam do przeczytania - film znacznie głębszy niż może się wydawać - http://www.film.org.pl/prace/powazny_czlowiek.html

Maro_13

Bardzo mi się podobał. Może to nie jest najlepszy film Coehnów, ale na pewno zasługuje na 9/10. Inteligentna satyra, kpiące ale sympatyczne spojrzenie na ludzkość.

ocenił(a) film na 8
Kofwit

film był bardzo fajny i przyjemnie mi się go oglądało, może momentami trochę nudny, ale to też miało jakiś swój urok...

Kofwit

Najgorszym filmem Coenów jest "Okrucieństwo nie do przyjęcia". Ten natomiast to ich ścisła czołówka. Rzekłbym, że PRAWIE arcydzieło (gdzie "prawie" nie czyni wielkiej różnicy).

ocenił(a) film na 7
Davus

Okrucieństwo nie do przyjęcia jest 10x lepszy niż to... Nie trzeba być niezwykle inteligentnym żeby dostrzec o co tu chodziło, ale z czego tu się śmiać.... Nie ma ani jednego momentu w tym filmie podczas którego bym się chociaż uśmiechną, nawet kiedy pokazywali tego rudego, nawalonego dzieciaka podczas super ważnych obrzędów. Nie rozumiem co w "poważnym człowieku" jest takiego fenomenalnego... I powiedzcie mi o co chodzi z tą początkową sceną i zakończeniem filmu (a w zasadzie jego brakiem).

bee2r

Spoiler:

Scena w chatce przedstawia paradoks Schrodingera.

ocenił(a) film na 7
mosheh

To o co w tym paradoksie chodzi? Przecież sytuacja przedstawiona w chatce opiera się na kłamstwie i nie jasnym zakończeniu. Nie wiadomo czy ten dziadek był faktycznie jakimś duchem, czy zmarł po wyjściu z chatki. Jeżeli zmarł, to ta baba coś kłamała. Jeżeli był duchem, to paradoks kompletnie bez sensu, bo po prostu nie możliwy (tzn. po co w ogóle rozwodzić się nad takim paradoksem?). W jednym i drugim przypadku scena i paradoks bez sensu i jak on ma się do reszty filmu? Chodzi tu o tą zagadkę co mu Chinol dał?

bee2r

Nawet po przeprowadzeniu "doświadczenia" z dłutem w sercu, dziadek wychodzi sobie zwyczajnie z chatki, a małżeństwo jest wciąż przekonane do swoich, wykluczających się, racji.
Wydaje mi się, że jest to całkiem trafne odzwierciedlenie tego paradoksu.

ocenił(a) film na 8
Kofwit

Nie wiem, nie oglądałem filmu Cohenów, może ich wersja jest rzeczywiście taka zła, w każdym razie wersja Coenów jest rewelacyjna.

użytkownik usunięty
Kofwit

np. jemu ten film się spodobał
http://www.filmweb.pl/video/gust_filmowy/Piotr+Wawer+jr-26142

ocenił(a) film na 6
Kofwit

Mnie się podobał:) Choć bardziej mnie zdołował niż rozśmieszył.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones